Kiss Publikum : Akce

Rádio online Studio online

Právě hraje:

< >

MICHAEL JACKSON
BLOOD ON THE DANCE FLOOR

Playlist > Napište nám >

Pozvánka na fašank do Kunovic

Pozvánka na fašank do Kunovic

Stejně jako ve většině obcí na Slovácku, bude i v Kunovicích sobota 25. února 2017 patřit fašanku a všemu, co se správným fašankem souvisí.

Kunovický fašank sice začíná tradičně výstřelem z děla poté, co se krátce po poledni u radnice shromáždí účastníci fašankového průvodu, ale letos budou již od 12 hodin v památkovém domku (v ulici Záhumní čp. 679) členové Mužského sboru z Kunovic připravovat a nabízet zabijačkové speciality. O hodinu později mohou fašankoví hosté v kulturním zařízení Pálenice ochutnat koblihy, které budou s umem sobě vlastním chystat kunovské Tetičky.   Ještě než před radnicí zazní první výstřel z kanónu a fašančáři vyrazí na obchůzku městem, budou nepochybně pohoštěni starostkou Ivanou Majíčkovou a místostarostou Pavlem Vardanem fašankovými koblihami a pohárkem slivovice a na stárkově šavli se objeví první šrůtka slaniny.

Průvod fašančářů během odpoledne projde Kunovicemi a postupně navštíví vybraná místa, kde se s jeho účastníky návštěvníci Kunovic zcela určitě setkají. Ve 14.30 hodin přijdou okoštovat zabijačkové dobroty v památkovém domku, v 15.15 hod. přinesou dobrou náladu na nádvoří Panského dvora, kde budou k zakousnutí škvarkové pagáčky ze Staré Turé. K tomu bude hrát cimbálová muzika Čarapa, která pak bude až do 17. hodiny vytvářet příjemnou atmosféru ke zvěřinovým specialitám nabízených restaurací Panský dvůr. Odsud se průvod přesune do nedalekého Areálu Jízdy králů Kunovice, kde jej přijme kunovský král Adam Hlaváč s celou svou rodinou - podávat se budou královské kanapky. Obchůzka Kunovicemi skončí v 17 hodin v kulturním zařízení Pálenice, odkud budou tetičky vyhlížet fašančáře, aby je pohostily svými koblihami.

Večerní fašanková beseda s cimbálovou muzikou Lintava a primášem Ondrou Simanem se uskuteční od 20 hodin v kulturním zařízení Pálenice. V jejím průběhu udělí mužský sbor čestný titul „Kunovicius 2017" jednomu z těch, kdo se aktivním způsobem významně podílí na rozvoji folklorního dění v Kunovicích. Hodová chasa uvede folklorní soubor Kunovjan jako hosta svého fašankového představení a v závěru večera určitě také pochová basu.

Tož, vitajte v Kunovicách!

Kudy půjde fašankový průvod v Kunovicích:

13:00 náměstí Svobody 14:30 památkový domek (ul. Záhumní čp. 679) • 15:15 KZ Pálenice (ul. U Pálenice)15:15Panský dvůr 15:30 Areál Jízdy králů Kunovice 17:00 KZ Pálenice